Jeżeli potrzebujemy szybkiej gotówki na dowolny cel, a jednocześnie nie możemy zaprezentować przed bankiem wysokiej oceny naszej zdolności kredytowej, jedynym rozwiązaniem może okazać się kredyt bez zaświadczeń. Jaki bank może nam zaoferować taki produkt? A może powinniśmy zainteresować się ofertami firm pozabankowych? Zła ocena zdolności kredytowej nie jest jeszcze końcem świata. Istnieją bowiem sposoby na zdobycie dodatkowych środków pieniężnych.

Czy banki udzielają kredytu bez zaświadczeń?

No cóż, w ofercie banków nie znajdziemy pożyczki na dowód osobisty. Instytucje finansowe muszą przestrzegać ściśle ustalonych zasad, według których należy zweryfikować klienta starającego się o pożyczkę. Jednakże, istnieją uproszczone procedury, w których zaświadczenie o dochodach nie jest konieczne do uzyskania kredytu. Alternatywą dla takiego zaświadczenia może być oświadczenie o dochodach spisane przez klienta i sprawdzone przez bank, wyciąg z konta bankowego z ostatnich miesięcy, a także zeznanie podatkowe za ostatni okres rozliczeniowy.

Jaki bank udziela kredytu bez zaświadczenia?

Wspomniane alternatywy dla zaświadczenia o dochodach dopuszcza kilka banków w Polsce. Przykładami może być Bank PKO, Alior Bank, Getin Bank czy ING Bank Śląski. Warto jednak przeanalizować oferty wszystkich banków dopuszczających możliwość wzięcia kredytu bez zaświadczeń. Być może opcja ta będzie dostępna tylko do określonej kwoty.

W jaki sposób przebiega procedura przyznania kredytu bez zaświadczeń w banku? Najlepiej udać się do oddziału banku z przygotowanym oświadczeniem o dochodach, wyciągiem z konta lub zeznaniem PIT z ostatniego roku rozliczeniowego. Wymagany będzie także dowód osobisty. Po konsultacjach z doradcą finansowym sprawdzona zostanie nasza zdolność kredytowa. W przypadku pozytywnej decyzji, środki pieniężne możemy otrzymać od ręki lub przelewem na konto bankowe.

Kredyt bez zaświadczeń w firmie pozabankowej

Jeżeli interesuje nas pożyczka gotówkowa na dowód osobisty, jedynym rozwiązaniem jest firma pozabankowa. Warto również pamiętać, że oświadczenie o dochodach nie będzie tu wymagane, ale tylko do określonych kwot kredytu. Pożyczka na dowód pozwala na podjęcie do kilku tysięcy złotych. Wszelkie formalności można załatwić przez Internet. Uproszczone procedury sprawiają, że decyzja o przyznaniu kredytu zapada w ciągu kilkunastu minut. Jest to dogodne rozwiązanie np. dla osób bezrobotnych, które w żaden sposób nie mogą udokumentować swoich przychodów.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt gotówkowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Jak można pozyskać perfumy markowe na lepszych warunkach cenowych?

Na rynku perfum można spotkać się z różnymi warunkami cenowymi. Wiele markowych produktów …