Wiele banków udziela kredytu jedynie na zaświadczenie o źródle stałego dochodu. Jednocześnie, często weryfikowana jest nasza ocena kredytowa poprzez sprawdzenie BIK oraz rejestrów dłużników. Niemniej jednak, niektóre banki i firmy pożyczkowe starają się wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów oferując specjalne produkty finansowe. W ten sposób możemy liczyć na kredyt bez zaświadczeń. Gdzie najlepiej szukać podobnych ofert?

Na jakiej zasadzie działa kredyt bez zaświadczeń?

To specyficzny produkt finansowy, który działa na podstawie uproszczonych procedur kredytowych. Takie rozwiązanie stosują niektóre banki, a także firmy pożyczkowe. Zaświadczenie o dochodach jest wydawane przez pracodawcę, a to wiąże się z dodatkowymi formalnościami. Dlatego też, pożyczkodawcy honorują także inne formy poświadczające wysokość dochodów. Możemy złożyć oświadczenie, które zostanie zweryfikowane przez bank lub firmę pożyczkową, wyciąg z konta z ostatnich miesięcy, a także zeznanie PIT za ostatni rok podatkowy.

Oczywiście należy uwzględnić także stricte pożyczki bez zaświadczeń, w których do sfinalizowania procedury przyznania kredytu wystarczy nam jedynie dowód osobisty. Na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić jedynie firmy pozabankowe. Jednocześnie należy pamiętać, że pożyczki na dowód są dostępne tylko do określonych kwot, najczęściej do kilku tysięcy złotych.

Jak wybrać ofertę kredytu bez zaświadczeń?

Wszystko zależy od tego, czy jesteśmy w stanie zamiast zaświadczenia posłużyć się alternatywą w postaci: zeznania podatkowego, wyciągu z konta bankowego lub oświadczenia o dochodach. Jeżeli jesteśmy w stanie przedłożyć jeden z powyższych dokumentów, po kredyt bez zaświadczeń najlepiej udać się do banku. Instytucje, które mają w swojej ofercie taki produkt to np. Getin Bank, ING Bank Śląski, a także PKO. W trakcie rozmowy z doradcą ustalimy indywidualną ofertę kredytu, która najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom. Środki otrzymamy na konto jeszcze tego samego dnia.

Jeżeli natomiast w żaden sposób nie jesteśmy w stanie poświadczyć wysokości naszych dochodów, jedynym rozwiązaniem może być pożyczka na dowód w firmie pozabankowej. Jest ona ograniczona maksymalną kwotą, a także krótszym terminem kredytowania. Ponadto, musimy być także przygotowani na wyższe oprocentowanie niż w przypadku ofert bankowych. Niemniej jednak, w ten sposób możemy otrzymać kredyt bez zaświadczeń wyłącznie na dowód osobisty.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt gotówkowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Jak można pozyskać perfumy markowe na lepszych warunkach cenowych?

Na rynku perfum można spotkać się z różnymi warunkami cenowymi. Wiele markowych produktów …