Kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny? Jaki wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób, nie wiedząc, na co się ostatecznie zdecydować. Poznając różnice między nimi, znajdziemy odpowiedź na tę nurtującą kwestię.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy od lat uchodzi z jeden z lepszych produktów bankowych. Bardzo popularny, więc korzysta z niego wiele osób, chwaląc sobie uproszczone procedury jego uzyskania. Dzięki temu pozyskiwanie takiego finansowania nie nastręcza problemów – jest szybkie oraz wygodne. Istnieje ogromna szansa zdobycia tego wsparcia, o które starać się można nawet za pośrednictwem serwisów internetowych banków. Przyznawany jest najczęściej na podstawie wpływów na konto.

Niestety, nie jest to produkt idealny, bo cechuje go dość wysokie oprocentowanie. Nic jednak straconego, bo wiele banków oferuje taką pomoc, więc można korzystać z opłacalnej z naszego punktu widzenia propozycji. Wymiernie pomaga w tym ranking kredytów gotówkowych. A jak na tym tle prezentuje się kredyt konsolidacyjny?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

To rozwiązanie pozwalające połączyć kilka różnych zadłużeń w jedno, co pozwala na płacenie jednej raty kredytowej, a ta jest z reguły niższa. Dzięki konsolidacji kredytobiorcy mający różne zobowiązania są w stanie sobie z nimi lepiej poradzić. Łącząc długi, możemy wydłużyć okres spłaty, co w konsekwencji przekłada się na zmniejszenie miesięcznej raty kredytowej. Kredyty konsolidacyjne cieszą się sporym uznaniem, bo zamiast oddawać różne długi do wielu banków, możemy to robić w jednej placówce. To samo dotyczy rat – zamiast kilku, wszystkie zostają połączone, przez co płacimy tylko raz.

Konsolidacja wiąże się jednocześnie z dość uproszczonymi procedurami badania zdolności kredytowej, a niekiedy i możliwością pozyskania dodatkowych środków na wybrany przez nas cel. Wzięcie kredytu konsolidacyjnego wiąże się z płaceniem prowizji, co jest szczególnie ważne przy dłuższym okresie spłaty, gdyż sumarycznie zapłacimy więcej odsetek.

Gdzie szukać opłacalnych kredytów?

Jak widzimy, różnice pomiędzy kredytem gotówkowym a konsolidacyjnym są znaczące, bo ten pierwszy udzielany jest na konkretny cel, drugi zaś pomagający w spłacie kilku zobowiązań. Z gotówkowego skorzystamy, gdy zapragniemy coś kupić, na przykład samochód bądź wyjechać na wakacje, konsolidacyjny natomiast się przyda, jak zostaniemy “przygnieceni” zbyt dużą ilością zobowiązań. Dzięki połączeniu ich wszystkich w jedno mamy szansę na szybsze pożegnanie tego kryzysu. W obu przypadkach musimy postarać się znaleźć opłacalne kredyty. Jak to zrobić?

Najprostszym, ale i najskuteczniejszym sposobem jest zaglądanie do rankingów i porównywarek kredytów, gdzie jak czarno na białym widzimy kluczowe informacje mające nam pomóc w podjęciu decyzji. Gdy już wybierzemy kilka banków i zawęzimy krąg poszukiwań, szybciej przystąpimy do załatwiania formalności. Oszczędzamy więc w ten sposób czas, a jednocześnie wybieramy między najlepszymi ofertami.

Kredyt gotówkowy i konsolidacyjny – różnice są aż nadto zauważalne, lecz w rzeczywistości oba mają to samo zadanie, czyli wspomóc sytuację osoby pożyczającej. Niezależnie, z jakiej opcji skorzystamy, pamiętajmy, by wybrać mądrze i spłacić zobowiązanie bez problemów.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt gotówkowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Jak można pozyskać perfumy markowe na lepszych warunkach cenowych?

Na rynku perfum można spotkać się z różnymi warunkami cenowymi. Wiele markowych produktów …