Wybierając konto bankowe często najważniejszym wyznacznikiem jest brak dodatkowych kosztów oraz prowizji za prowadzenie rachunku oraz za dostęp do wszystkich funkcjonalności konta. Istnieje kilka najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę aby upewnić się, czy konto bankowe bez opłat nie ma żadnych ukrytych kosztów.

Otworzenie i prowadzenie konta

Obecnie niemal wszystkie banki oferują możliwość otworzenia konta bankowego bez żadnych opłat. Należy jednak zwrócić uwagę, czy ukryte koszty nie czają się w elementach związanych z prowadzeniem konta. Sprawdzamy zatem ewentualne prowizje związane z przelewami zagranicznymi, a także z korzystaniem innych funkcji, np. kantoru internetowego dostępnego w banku. Powinniśmy zwrócić uwagę na czynniki, które są najistotniejsze dla naszych potrzeb.

Dodatkowe opłaty za kartę płatniczą

Wiele ukrytych kosztów często można spotkać w aspekcie karty płatniczej. O ile samo wydanie karty jest bezpłatne, o tyle różnie bywa z miesięczną opłatą za jej użytkowanie. Często można spotkać się z sytuacją, w której warunkiem bezpłatnego utrzymania karty będzie dokonanie transakcji za określoną kwotę. Kolejnym elementem jest ubezpieczenie karty, które akurat warto przemyśleć. Jest to niski koszt kilku złotych miesięcznie w zamian za znacznie większe bezpieczeństwo naszych środków. Ostatni aspekt to wypłaty z bankomatów. Czy bezpłatne wypłaty uwzględniają wszystkie bankomaty w Polsce i zagranicą czy tylko te należące do naszego banku?

Popularne „haczyki” i ukryte koszty

Mile wyglądające „0 zł” często ma obok siebie małą gwiazdkę. Jakie są popularne „haczyki” stosowane przez niektóre banki? Niezwykle częstym zjawiskiem są wspomniane wyżej opłaty za użytkowanie karty jeżeli w miesiącu nie wykonamy określonej liczby transakcji na określoną kwotę. Dodatkowe koszty mogą ukrywać także wypłaty z bankomatów, np. nie poniesiemy opłaty tylko przy pierwszych, kilku wypłatach w miesiącu. Warto zatem zwracać uwagę na to co napisane drobnym druczkiem gdy szukamy prawdziwego konta bez opłat.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czy w naszych biurach powinny pojawić się gadżety reklamowe?

Na pewno wielu z was pracuje w biurach. Są to z pewnością obiekty podobne do siebie. Z pew…