Prawie wszystkie banki w Polsce oferują możliwość wygodnego otworzenia konta walutowego przez Internet. Często nie musimy nawet posiadać konta osobistego w danym banku aby otworzyć rachunek w innej walucie. Istnieje kilka niezwykle ważnych czynników, które decydują o atrakcyjności oferty konta walutowego. Na co zwracać szczególną uwagę i gdzie najlepiej otworzyć konto walutowe by spełniało nasze oczekiwania?

Jaką walutą najczęściej się posługujemy?

Podstawowym wyznacznikiem jest oczywiście to, czy dany bank umożliwia otworzenie konta bankowego w walucie, którą najczęściej się posługujemy oraz którą chcemy swobodnie wymieniać na złotówki. Standardem w zdecydowanej większości banków jest obsługiwanie kont w euro, dolarze amerykańskim, franku szwajcarskim oraz funcie brytyjskim. Coraz więcej instytucji finansowych pozwala także na założenie konta walutowego w koronie norweskiej, duńskiej oraz szwedzkiej.

Funkcjonalność naszego konta walutowego

Osoby zakładające konto walutowe liczą przede wszystkim na szybki i łatwy dostęp do swoich środków niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Absolutnym priorytetem jest zatem to, aby bank umożliwiał zarządzenie środkami na koncie walutowym za pośrednictwem serwisu internetowego, a także aplikacji mobilnej. Ważnym czynnikiem jest również dostęp do kantoru online należącego do banku w celu szybkiej wymiany waluty.

Opłaty za korzystanie z konta walutowego

Konto walutowe powinno być również tanie w utrzymaniu. Na jakie koszty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na opłaty i prowizje za przelewy wychodzące i przychodzące. Kolejnym aspektem są dodatkowe opłaty za utrzymanie wielowalutowej karty płatniczej, a także prowizje jakie będziemy musieli zapłacić za wypłaty dokonywane w zagranicznych bankomatach. W Internecie znajdziemy liczne porównywarki, które pozwalają szybko i wygodnie porównać kilka kont walutowych właśnie pod względem koniecznych opłat oraz prowizji.

Spread a konto walutowe

Jeżeli planujesz często wymieniać zagraniczną walutę na złotówki, bardzo ważnym dla Ciebie elementem jest również spread walutowy. To różnica pomiędzy ceną kupna i sprzedaży waluty w danym banku. Zwykle wskaźnik ten jest wyrażany procentowo. Najkorzystniejszą opcją jest oczywiście jak najniższy spread, aby za wymianę waluty tracić jak najmniejszą kwotę dyktowaną właśnie różnicą ceny i sprzedaży danych walut. W każdym banku spread może być inny. Różnice pojawiają się również w zależności od waluty, którą się posługujemy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Zalety schodów wirowych

Schody to bardzo ważne elementy konstrukcyjne, dzięki którym możliwe jest bezproblemowe pr…