Prawie wszystkie banki w Polsce oferują możliwość wygodnego otworzenia konta walutowego przez Internet. Często nie musimy nawet posiadać konta osobistego w danym banku aby otworzyć rachunek w innej walucie. Istnieje kilka niezwykle ważnych czynników, które decydują o atrakcyjności oferty konta walutowego. Na co zwracać szczególną uwagę i gdzie najlepiej otworzyć konto walutowe by spełniało nasze oczekiwania?

Jaką walutą najczęściej się posługujemy?

Podstawowym wyznacznikiem jest oczywiście to, czy dany bank umożliwia otworzenie konta bankowego w walucie, którą najczęściej się posługujemy oraz którą chcemy swobodnie wymieniać na złotówki. Standardem w zdecydowanej większości banków jest obsługiwanie kont w euro, dolarze amerykańskim, franku szwajcarskim oraz funcie brytyjskim. Coraz więcej instytucji finansowych pozwala także na założenie konta walutowego w koronie norweskiej, duńskiej oraz szwedzkiej.

Funkcjonalność naszego konta walutowego

Osoby zakładające konto walutowe liczą przede wszystkim na szybki i łatwy dostęp do swoich środków niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Absolutnym priorytetem jest zatem to, aby bank umożliwiał zarządzenie środkami na koncie walutowym za pośrednictwem serwisu internetowego, a także aplikacji mobilnej. Ważnym czynnikiem jest również dostęp do kantoru online należącego do banku w celu szybkiej wymiany waluty.

Opłaty za korzystanie z konta walutowego

Konto walutowe powinno być również tanie w utrzymaniu. Na jakie koszty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na opłaty i prowizje za przelewy wychodzące i przychodzące. Kolejnym aspektem są dodatkowe opłaty za utrzymanie wielowalutowej karty płatniczej, a także prowizje jakie będziemy musieli zapłacić za wypłaty dokonywane w zagranicznych bankomatach. W Internecie znajdziemy liczne porównywarki, które pozwalają szybko i wygodnie porównać kilka kont walutowych właśnie pod względem koniecznych opłat oraz prowizji.

Spread a konto walutowe

Jeżeli planujesz często wymieniać zagraniczną walutę na złotówki, bardzo ważnym dla Ciebie elementem jest również spread walutowy. To różnica pomiędzy ceną kupna i sprzedaży waluty w danym banku. Zwykle wskaźnik ten jest wyrażany procentowo. Najkorzystniejszą opcją jest oczywiście jak najniższy spread, aby za wymianę waluty tracić jak najmniejszą kwotę dyktowaną właśnie różnicą ceny i sprzedaży danych walut. W każdym banku spread może być inny. Różnice pojawiają się również w zależności od waluty, którą się posługujemy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Walka z Mrówkami Faraona we Wrocławiu: DDD Serwis Ekspertem

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem…