Konto walutowe jest usługą skierowaną do wszystkich osób, które regularnie potrzebują zamieniać walutę obcą na złotówki. Jest to świetna propozycja dla ludzi otrzymujących wynagrodzenie w zagranicznej walucie, a także dla osób, które często podróżują po świecie. Obecnie założenie konta walutowego jest niezwykle proste. Całą procedurę możemy załatwić drogą internetową. Jak założyć konto walutowe by mieć swobodną możliwość wymiany waluty obcej na złotówki?

Obecnie, konto walutowe jest dostępne w ofercie niemal każdego banku komercyjnego w Polsce. Instytucje finansowe starają się świadczyć swoje usługi w taki sposób, aby każdy klient mógł szybko i wygodnie otrzymać dostęp do potrzebnego produktu bankowego. Dlatego też, konto walutowe bez przeszkód otworzymy przez Internet. Zwykle zajmuje to zaledwie kilka minut!

Jak otworzyć konto walutowe?

Oczywiście najwygodniejszą opcją jest założenie konta walutowego w banku, w którym posiadamy już konto osobiste. W ten sposób nie musimy przechodzić procedury weryfikacji danych osobowych. Wystarczy złożyć wniosek internetowy, a w ciągu kilku minut otrzymamy dostęp do naszego konta. Wystarczy jedynie wybrać walutę, w jakiej prowadzone ma być konto. Oczywiście wybieramy walutę zagraniczną, którą będziemy się najczęściej posługiwać. Większość banków oferuje konto w Euro, dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim oraz franku szwajcarskim. Coraz częściej można się jednak spotkać także z innymi walutami, np. koroną norweską.

Jeżeli oferta naszego aktualnego banku w aspekcie konta walutowego nie spełnia naszych oczekiwań, nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć rachunek w innym banku. Zdecydowana większość banków nie wymaga od klienta posiadania oddzielnego konta osobistego. W tym wariancie musimy podać niezbędne dane osobowe oraz informacje z dowodu osobistego. Dane można potwierdzić szybkim przelewem weryfikacyjnym, wizytą w banku lub skorzystaniem z usługi kurierskiej, w której kurier dostarcza nam dokumenty do podpisania i z powrotem oddaje je do banku już z naszym podpisem.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu konta walutowego?

Przede wszystkim zainteresować nas powinny dodatkowe opłaty za wykonywanie i otrzymywanie przelewów zagranicznych. Ważnym czynnikiem jest również koszt posługiwania się kartą płatniczą oraz prowizje pobierane za wypłaty w bankomatach za granicą. Niezwykle ważnym aspektem dla osób często wymieniających walutę jest spread, czyli różnica między ceną kupna i sprzedaży waluty. Im niższy spread oferowany przez bank, tym większa korzyść dla posiadacza konta walutowego.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Walka z Mrówkami Faraona we Wrocławiu: DDD Serwis Ekspertem

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem…