Konto walutowe to świetna propozycja dla wszystkich osób zarabiających w innej walucie, a także dla ludzi uwielbiających podróże i nieograniczony dostęp do środków zgromadzonych na swoim rachunku. Konto powinno być zatem jak najbardziej funkcjonalne, a także tanie w prowadzeniu. Czy osoby szukające takiego rozwiązania powinny zainteresować się ofertą proponowaną przez konto walutowe PKO SA? Sprawdźmy szczegóły i najważniejsze zapisy tej oferty.

Dobrą wiadomością dla wszystkich potencjalnych klientów Banku PKO SA jest możliwość otworzenia konta walutowego za pośrednictwem wniosku online. Jeszcze do niedawna konieczna była wizyta w jednym z oddziałów banku. Konto walutowe w PKO SA może zostać otworzone w siedmiu walutach: Euro (EUR), dolarach amerykańskich (USD), funtach brytyjskich (GBP), frankach szwajcarskich (CHF), koronach duńskich (DKK), koronach norweskich (NOK) oraz koronach szwedzkich (SEK). Jakie są najważniejsze parametry konta walutowego oferowanego przez PKO?

Jakie opłaty ponosi posiadacz konta walutowego PKO?

Otworzenie konta jest całkowicie darmowe. Miesięczny koszt utrzymania rachunku to 6,90 zł. Istnieje jednak sposób na uniknięcie tej opłaty. Wystarczy połączyć rachunek bankowy z wielowalutową kartą debetową. Bezpłatne jest również utrzymanie konta złotego oraz platynowego. Wykonanie przelewu europejskiego to koszt 8 zł dla każdej transakcji. Z kolei opłata za przelew krajowy to 0,15% przelewanej kwoty.

Jeśli natomiast chodzi o przelewy przychodzące, w przypadku kosztów ponoszonych przez odbiorcę, przelew z terytorium Europy wynosi 5 zł. Inne przelewy zagraniczne to koszt 11% kwoty. Jeśli jednak stały przelew miesięczny jest wysyłany z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty, wtedy, koszt takiego przelewu zagranicznego jest stały i wynosi 20 zł.

Opłaty są również związane z utrzymaniem karty płatniczej. Koszt jest uzależniony od waluty, ale w przeliczeniu można go przybliżyć do kwoty 25 zł rocznie. W pierwszym roku użytkowania karty posiadacz ponosi jedynie koszt jej wydania.

Zalety posiadania konta walutowego PKO

Decydując się na otworzenie konta walutowego w PKO SA nie musisz posiadać konta osobistego. Opłaty za korzystanie z takiego konta są stosunkowo niskie w porównaniu z propozycjami innych banków. Najważniejszą zaletą tego rachunku wydaje się jednak oprocentowanie. Należy bowiem stwierdzić, że niewiele banków oferuje możliwość oprocentowania konta walutowego. W przypadku PKO, oprocentowanie w walutach DKK, NOK oraz SEK to 0,10%. Konto w walutach EUR, UST, CHF oraz GBP jest oprocentowane na 0,7%.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…