Banki oferują swoim klientom kilka rodzajów kont. To od Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań zależy, który rodzaj konta będzie dla Ciebie optymalnym wyborem. Wyróżniamy konta osobiste, firmowe, oszczędnościowe oraz walutowe. W przypadku uczniów i studentów można także wyróżnić specjalne konta młodzieżowe o korzystniejszych parametrach dla osób młodych. Jakie konto bankowe najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom?

Jakie są Twoje oczekiwania względem konta?

Na początku odpowiedz sobie na pytanie, czego oczekujesz od Twojego przyszłego konta bankowego? Potrzebujesz szybkiego i wygodnego dostępu do swoich środków w każdej sytuacji? Takie wymogi z powodzeniem spełni konto osobiste na atrakcyjnych warunkach. Myślisz o przyszłości i planujesz rozpocząć oszczędzanie? Wtedy należy oczywiście wybrać konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem, od którego zależeć będą naliczane odsetki.

Być może regularnie otrzymujesz wynagrodzenie w obcej walucie lub dużo podróżujesz po świecie i pragniesz mieć nieograniczony dostęp do określonej waluty zagranicznej, np. euro. W takim wypadku najlepszym wyborem będzie konto walutowe, które pozwoli Ci na nieograniczony dostęp do wybranej waluty zagranicznej oraz umożliwi wygodną jej wymianę na złotówki.

Kiedy potrzebujesz konta firmowego?

Konto firmowe jest praktycznie niezbędne w przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Na tym koncie gromadzisz środki uzyskane w wyniku prowadzenia działalności. Z konta firmowego korzystasz także w przypadku konieczności opłacenia dostawców i zatrudnionych pracowników. Ten rodzaj konta pozwala łatwo kontrolować wszystkie pieniądze związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ułatwia załatwianie wszelkich formalności oraz prowadzenie księgowości. Ponadto, konta firmowe są potrzebne np. do uzyskania atrakcyjnego kredytu lub pożyczki dla firm.

Połączenie kilku kont w jednym

Banki starają się na bieżąco wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów. Dlatego też coraz częściej w ofertach banków spotkamy się z „hybrydami” różnych kont bankowych. Dużą popularnością cieszy się np. osobiste konto oszczędnościowe, które pozwala na swobodne dysponowanie posiadanymi środkami, a jednocześnie nalicza odsetki od kwoty zgromadzonej na koncie. Coraz częstszym połączeniem jest również oszczędnościowe konto walutowe, czyli oprocentowany rachunek w zagranicznej walucie. Jak zatem widzisz, banki robią wszystko co w ich mocy, aby zaproponować Ci najkorzystniejszy wariant konta bankowego.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…