Gdy na wymarzone auto brakuje nam środków, udajemy się do banku by uzyskać kredyt. Coraz więcej kredytodawców rezygnuje z kredytu na samochód zastępując go zwykłym kredytem gotówkowym. To wpływ samych klientów, którzy przy zakupie auta często decydowali się na zwykłą pożyczkę gotówką. Specjalistyczny kredyt samochodowy – co to jest i dlaczego może się okazać lepszy od pożyczki gotówkowej?

Kredyt samochodowy często wiąże się z niższymi kosztami niż kredyt gotówkowy. Zakupione przez nas auto stanowi bowiem dodatkowe zabezpieczenie kredytu. Z finansowego punktu widzenia, jest to zatem dla nas bardzo korzystna oferta. Niestety, kredyt samochodowy ma również pewne istotne wady, które sprawiają, że większość kredytobiorców ostatecznie decyduje się na zwykłą pożyczkę gotówkową na dowolny cel.

Plusy i minusy kredytu samochodowego

Zacznijmy od atutów tego rozwiązania. Tak jak wspominaliśmy, kredyt samochodowy ze względu na dodatkowe zabezpieczenie często jest udzielany na korzystniejszych warunkach co pozwala nam zaoszczędzić na spłacie rat. Ponadto, gdy wybieramy nowe auto z salonu, kredyt ten możemy załatwić od ręki bezpośrednio u dealera. Wystarczy nam jedynie dowód osobisty i wyciąg z konta bankowego. Takie rozwiązanie może obfitować w kolejne zniżki i atrakcyjne zapisy w umowie. Kredyt samochodowy u dealera możemy również wziąć na zasadzie kredytu jednoratowego (50 na 50).

Jakie minusy posiada kredyt samochodowy? Przede wszystkim, finansuje on wyłącznie zakup nowego samochodu. Otrzymanych środków nie możemy wydać na żadne inne, dodatkowe koszty. Ubiegając o taki kredyt w banku musimy znać dokładną markę i model pojazdu jaki chcemy kupić, a także jego wersję wyposażenia. Jest to potrzebne, aby bank ustanowił auto jako zabezpieczenie kredytu. Często istnieje również dodatkowy wymóg wykupienia droższego ubezpieczenia autocasco.

Kiedy lepszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest wskazany wszystkim osobom, które nie są jeszcze zdecydowane na zakup konkretnego auta, a chcą mieć dodatkową gotówkę w pogotowiu. Taka forma finansowania daje nam większą swobodę i sprawia, że uzyskane środki możemy wydać także na inne cele. W przypadku aut używanych możemy zatem poświęcić gotówkę chociażby na konieczne naprawy oraz zabiegi upiększające. Pożyczka gotówkowa nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych wymogów, takich jak chociażby przymus wykupu ubezpieczenia AC. Jednak w odróżnieniu od kredytu samochodowego, pożyczka gotówkowa będzie zwyczajnie droższa.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Walka z Mrówkami Faraona we Wrocławiu: DDD Serwis Ekspertem

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem…