Coraz więcej spraw formalnych możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Możemy wygodnie usiąść przy komputerze z kawą i załatwić formalności nawet z Urzędem Skarbowym. O wygodę swoich klientów dbają również banki. Środkami zgromadzonymi na koncie możemy zarządzać w serwisie internetowym, a także na aplikacji mobilnej. Wiele osób zadaje jednak pytanie, czy można założyć konto bankowe przez Internet?

Odpowiedź brzmi: Jak najbardziej. Obecnie niemal wszystkie banki komercyjne w Polsce dają możliwość szybkiego otworzenia konta bankowego prze Internet. Cała procedura zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Natomiast w ciągu kilku dni roboczych nasze nowo założone konto zyskuje wszystkie, pełnoprawne funkcje.

Od czego należy rozpocząć otwieranie konta bankowego online?

Oczywiście od wyboru najlepszej oferty banku. Aby jak najszybciej przejść ten proces, warto skorzystać z porównywarek, które znajdziemy w Internecie. Dzięki nim poznamy najważniejsze aspekty ofert kilkunastu banków w Polsce. Szybko porównamy, w którym z nich oferowane warunki najlepiej odpowiadają naszym oczekiwaniom. Gdy wybraliśmy już najlepszy bank, przechodzimy bezpośrednio do procedury założenia konta bankowego.

Jak wygląda zakładanie konta bankowego przez Internet?

Wypełnianie internetowego wniosku zaczynamy od podstawowych danych osobowych takie jak imię i nazwisko oraz data urodzenia. Następnie przychodzi czas na bardziej szczegółowe informacje. W tym momencie przyda nam się dowód osobisty, ponieważ musimy podać jego numer i serię, a także PESEL. Przed podaniem tych informacji upewnijmy się, że strona banku, na której jesteśmy, posiada certyfikat bezpieczeństwa na pasku adresu.

Po podaniu wszystkich informacji należy wybrać sposób zawarcia umowy z bankiem. Zwykle możemy to zrobić na dwa sposoby. Wybrać darmową usługę kurierską, w której niezbędne dokumenty przywiezie nam kurier, a także od razu odbierze od nas podpisaną kopię. Druga opcja jest dostępna dla osób posiadających konto w innym banku. Wystarczy wykonać szybki przelew weryfikacyjny, który potwierdzi podane przez nas informacje.

Czy Twoje konto od razu jest w pełni funkcjonalne?

Jeżeli wybrałeś sposób polegający na przelewie weryfikacyjnym, Twoje konto od razu będzie w pełni funkcjonalne. W ciągu kilku dni roboczych kurier dostarczy Ci również kartę płatniczą. Jeżeli natomiast wybrałeś opcję przesłania dokumentów przez kuriera, wszystkie funkcje Twojego konta zostaną uruchomione po dostarczeniu podpisanych przez Ciebie dokumentów do banku przez firmę kurierską. Zwykle cały proces zajmuje maksymalnie do trzech dni roboczych.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czy w naszych biurach powinny pojawić się gadżety reklamowe?

Na pewno wielu z was pracuje w biurach. Są to z pewnością obiekty podobne do siebie. Z pew…