Niemal każdy bank w Polsce kusi potencjalnych klientów całkowicie darmowym kontem osobistym. Jednocześnie, wiele banków ukrywa w swojej ofercie istotne haczyki. Z czasem okazuje się, że z naszego konta miesięcznie znika nawet kilkanaście złotych na konieczne opłaty. Warto zatem wiedzieć, gdzie kryją się ewentualne haczyki i w jaki sposób otworzyć prawdziwie darmowe konto bankowe przez Internet.

Gdzie szukać ukrytych opłat?

Samo otworzenie i prowadzenie konta bankowego rzeczywiście jest zwykle całkowicie darmowe. Schody zaczynają się w przypadku karty płatniczej. Tutaj możemy być zobligowani do comiesięcznej, drobnej opłaty za ubezpieczenie karty. Jeżeli zatem zamierzamy korzystać z tej metody płatniczej, warto zdecydować się na ubezpieczenie, które zagwarantuje większe bezpieczeństwo naszym pieniądzom. Warto przyjrzeć się jednak innym aspektom korzystania z karty.

Wiele banków przy opłatach związanych z utrzymaniem karty prezentuje dumne „0 zł”. Jednak osoby z dobrym wzrokiem często odnajdą malutką gwiazdkę odsyłającą nas do załącznika na dole strony. Tam okazuje się, że rzeczywiście nie zapłacimy ani złotówki za utrzymanie karty, o ile co miesiąc wykonamy określoną liczbę transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę. Oczywiście nie wszystkie banki postępują w ten sposób, niemniej jednak, warto mieć ten aspekt na uwadze.

Ukryte opłaty często kryją się również w kontekście wypłaty gotówki z bankomatów. W ofercie możemy przeczytać, że wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce jest darmowa. I kolejna mała gwiazdeczka, a w odnośniku informacja, że chodzi jedynie o bankomaty należące do określonych operatorów. Czasami, za darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów niezależenie od operatora trzeba zapłacić kilka złotych miesięcznie. Na szczęście także tutaj znajdziemy prawdziwie darmowe banki.

Kiedy możemy liczyć na całkowicie darmowe konto bankowe?

Jeżeli potrzebujesz konta osobistego do standardowych operacji takich jak: przelewy krajowe, transakcje bezgotówkowe kartą, a także dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce, bez trudu znajdziesz bank, który zagwarantuje Ci to wszystko całkowicie za darmo. Jeżeli chcesz poznać listę wszystkich banków oferujących darmowy dostęp do najważniejszych aspektów bankowości online, pomogą Ci porównywarki kont osobistych dostępne w Internecie.

Warto sobie jednak zdać sprawę, że nie istnieją konta całkowicie darmowe. Istnieją usługi, które niezależnie od wyboru banku, zawsze będą płatne. Dobrym przykładem są chociażby przelewy zagraniczne w obcej walucie. Od takiej usługi każdy bank naliczy określoną prowizję.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Korekta Twój e-PIT

Twój e-PIT to nowa usługa zaproponowana przez Ministerstwo Finansów, działająca od 15 lute…