Konto bankowe dla studenta powinno spełniać indywidualne oczekiwania, być tanie w prowadzeniu, a także w pełni funkcjonalne. Decydując się na ten wariant warto zatem porównać oferty przynajmniej kilku banków, aby jak najlepiej dostosować możliwości konta do swoich potrzeb. Jak wybrać konto bankowe dla studenta, które najlepiej spełni swoją rolę?

Brak dodatkowych i ukrytych kosztów

Absolutnym priorytetem w przypadku konta bankowego dla studenta jest brak kosztów związanych z prowadzeniem rachunku. Należy zatem sprawdzić, czy otwarcie i prowadzenie konta nie nalicza dodatkowych opłat. Następnym ważnym czynnikiem jest możliwość wypłat z bankomatów. Studenci pragną mieć możliwość wypłaty środków bez prowizji w każdym bankomacie niezależnie od operatora. Wiele banków uwzględnia zatem taką możliwość. Ostatni element to ewentualne koszty za posiadanie karty płatniczej. Tutaj warto jednak zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia karty za kilka złotych miesięcznie. Często jest to gwarancja większego bezpieczeństwa.

Nowoczesność i funkcjonalność konta dla studenta

Konto dla studenta powinno być również w pełni funkcjonalne. To oznacza łatwy dostęp do pieniędzy za pośrednictwem bankowości internetowej, a także aplikacji mobilnych. Coraz więcej studentów korzysta również z systemu BLIK, dlatego warto się upewnić, czy interesujące nas konto bankowe umożliwia aktywowanie tego systemu. Konta bankowe dla studentów często proponują również dodatkowe korzyści, np. zniżki promocyjne do kina oraz tańsze bilety na imprezy studenckie.

Prosta metoda na wybór najlepszej oferty

Przeglądanie każdej oferty banku z osobna zajęłoby bardzo dużo czasu. Studenci natomiast często żyją w pośpiechu i liczą na możliwość szybkiego załatwienia sprawy. Dobrym sposobem na wybór najlepszej oferty są zatem internetowe porównywarki oraz rankingi, które w przejrzysty sposób uwypuklają najważniejsze elementy ofert proponowanych przez różne banki. W celu przyspieszenia formalności, zdecydowana większość banków daje możliwość otworzenia konta przez Internet.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czym zajmuje się broker kredytowy i kiedy powinieneś skorzystać z jego pomocy

Pośrednik kredytowy może znacznie ułatwić wyszukiwanie korzystnego kredytu hipotecznego dl…