O przyszłości swojej pociechy warto pomyśleć jak najwcześniej. To pozwoli nam zgromadzić całkiem pokaźne środki, które następnie mogą zostać wykorzystane do kupna pierwszego auta lub na rozpoczęcie studiów. Warto jednak dowiedzieć się więcej na temat oferty konta dla dzieci oraz młodzieży. Porównując oferty różnych banków należy zwrócić uwagę na oprocentowanie oraz ewentualne prowizje. Jak założyć konto oszczędnościowe dla dziecka?

Konto dla dzieci poniżej 13 roku życia

Tylko niektóre banki oferują możliwość założenia konta dla najmłodszych. Formalnym właścicielem takiej lokaty jest rodzic lub opiekun dziecka. Dopiero po ukończeniu 13 roku życia dziecko zyskuje możliwość samodzielnego dysponowania zgromadzonymi środkami. Warto również wiedzieć, że część banków proponuje bardzo korzystne warunki w przypadku kont dla najmłodszych. Większe oprocentowanie oraz wygoda korzystania z takiego konta sprawiają, że przez lata regularnego wpłacania kolejnych środków można zgromadzić bardzo przyzwoite odsetki.

Na co zwrócić uwagę zakładając konto?

Priorytetem jest oczywiście oprocentowanie, które decyduje o tym, w jaki tempie naliczane będą odsetki. W przypadku kont oszczędnościowych dla dzieci, oprocentowanie waha się od 0,5 do 2,5-3%. Niektóre banki proponują również bonus startowy, w którym przez pierwsze kilka miesięcy oprocentowanie jest wyższe. Następnym wyznacznikiem oferty są prowizje oraz dodatkowe opłaty. Aby konto było jak najbardziej efektywne, warto wybrać ofertę z bezpłatnym prowadzeniem rachunku oraz możliwością nielimitowanych wpłat z brakiem prowizji.

Dodatkowe korzyści konta oszczędnościowego dla dzieci

Konto oszczędnościowe dla najmłodszych zwykle charakteryzuje się lepszą ofertą. W grę wchodzą bowiem dodatkowe korzyści, np. zniżki w sklepach dziecięcych i młodzieżowych. Zwykle, środki z takiego konta można łatwo wypłacić bez utraty odsetków. Coraz więcej kont dla dzieci i nastolatków jest powiązanych z opcją BLIK oraz z płatnościami w aplikacjach mobilnych. Wszystko po to, aby konto dla najmłodszych było jak najbardziej funkcjonalne.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czym zajmuje się broker kredytowy i kiedy powinieneś skorzystać z jego pomocy

Pośrednik kredytowy może znacznie ułatwić wyszukiwanie korzystnego kredytu hipotecznego dl…