Bank PKO SA kusi swoich klientów atrakcyjnymi warunkami kont oszczędnościowych. To dobra okazja aby w końcu pomyśleć o uzbieraniu przyzwoitej sumy na przyszłość lub zgromadzeniu środków potrzebnych na wymarzony zakup, np. nowy samochód. Czy konto oszczędnościowe PKO SA proponuje korzystne warunki? Sprawdźmy dokładnie wszystkie produkty banku PKO adresowane do osób planujących otworzyć konto oszczędnościowe.

Konto Oszczędnościowe PLUS

Na początek tradycyjne Konto Oszczędnościowe PLUS adresowane do wszystkich osób dorosłych. Oprocentowanie tego konta zależy od kwoty zgromadzonej na rachunku. Poniżej 50 tysięcy złotych możemy liczyć na oprocentowanie 0,5%. Maksymalny próg 1,2% jest adresowany do bardziej zamożnych osób, które zgromadzą na swoim koncie ponad milion złotych.

Dużym atutem jest możliwość wycofania uzbieranych środków w każdej chwili bez utraty naliczonych odsetek. Odsetki na koncie powiększają saldo każdego miesiąca. Dzięki temu, zawsze jesteśmy w stanie sprawdzić, ile pieniędzy zdołaliśmy już zgromadzić na koncie oszczędnościowym.

Konto Oszczędnościowe w walucie obcej

Bank PKO SA jako jeden z nielicznych banków w Polsce oferuje możliwość otworzenia konta oszczędnościowego w walucie obcej. Jest ono dostępne w trzech walutach: Euro (EUR), Dolarze amerykańskim (USD) oraz Franku szwajcarskim (CHF). Oprocentowanie konta jest uzależnione od waluty.

W przypadku waluty EUR, klienci mogą liczyć na oprocentowanie 0,01%. Konta w walucie USD są oprocentowane od 0,70% (kwota do 999,99 dolarów) do 0,75% (powyżej 1000 dolarów). Z kolei rachunek oparty na franku szwajcarskim posiada oprocentowanie 0,01%. Odsetki są naliczane każdego miesiąca. Istnieje możliwość wycofania środków w każdej chwili bez utraty odsetek.

Pierwsze Konto Oszczędnościowe

PKO SA proponuje również konto oszczędnościowe dla najmłodszych. W przypadku dzieci poniżej 13 roku życia, konto jest zakładane i nadzorowane przez rodzica lub opiekuna. W momencie ukończenia 13 roku życia dziecko zyskuje możliwość samodzielnego dysponowania środkami zgromadzonymi na koncie. Oferta konta oszczędnościowego PKO SA dla dzieci i młodzieży jest bardzo korzystna.

Oprocentowanie wynosi 2% w przypadku kwot poniżej 10,000 złotych. W przypadku kwot wyższych, oprocentowanie to 1,6% w skali roku. Istnieje również możliwość uzyskania bonusu 0,5% poprzez regularne wpłaty od 20 do 1000 zł przez 3 kolejne miesiące. Gdy posiadacz konta zyska pełnoletniość, Pierwsze Konto Oszczędnościowe zostaje przekształcone automatycznie w Konto Oszczędnościowe Plus dla dorosłych.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…