Młodzi ludzie często posiadają względem banku nieco inne oczekiwania niż osoby dorosłe. Młodzież ceni sobie przede wszystkim wygodę i możliwość swobodnego, szybkiego korzystania ze środków zgromadzonych na koncie bankowym. Warto zatem uwzględnić kilka istotnych aspektów, które wskażą nam jak wybrać najlepsze konto bankowe dla młodych osób.

Na samym wstępie warto rozdzielić konta bankowe dla młodych na dwie grupy. Banki często oferują dwa oddzielne konta dla nastolatków i studentów. Pierwsze jest przeznaczone dla osób w wieku 13-18 lat. Otworzenie takiego rachunku wymaga zgody rodzica lub opiekuna prawnego, ale młody właściciel może samodzielnie dysponować środkami (o ile rodzic nie postanowi inaczej). Nieco innymi właściwościami charakteryzuje się konto dla studentów, czyli osób w wieku 18-25 lat.

Darmowe konto osobiste dla osób młodych

Osoby młode nieposiadające jeszcze stałego dochodu częstą zwracają uwagę na każdą złotówkę. A zatem absolutnym priorytetem będzie wybór konta bankowego bez dodatkowych opłat. Wiele banków proponuje taką ofertę. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, w których mogą być ukryte dodatkowe koszty. A mianowicie – czy posiadanie i swobodne korzystanie z karty płatniczej jest rzeczywiście darmowe? A także, jak wygląda kwestia wypłacania gotówki z bankomatów nienależących do banku, w którym otworzono rachunek.

Dodatkowe bonusy dla osób młodych

Banki często kuszą młodych klientów dodatkowymi bonusami by zachęcić do otworzenia konta osobistego. A zatem, uczniowie mogą liczyć na zniżki w szkołach językowych, niektórych sklepach, lokalach gastronomicznych oraz kinach. W przypadku dorosłych studentów często dochodzą także zniżki promocyjne na zakup biletów na imprezy okolicznościowe. W niektórych bankach młodzi mogą również liczyć na dodatkowe profity wynikające z płacenia BLIKIEM. Często, korzystając z tej metody płatności można skorzystać z atrakcyjnej promocji i zapłacić mniej.

Konta bankowe dla najmłodszych?

Czy można założyć konto bankowe dla osoby poniżej 13 roku życia? Tak, ale taką ofertę posiadają tylko niektóre banki w Polsce, np. PKO BP. Zwykle są to konta oszczędnościowe, na których można gromadzić środki, którymi dziecko zacznie samodzielnie zarządzać po ukończeniu 13 roku życia. To bardzo ciekawa propozycja, która pozwala od najmłodszych lat uczyć korzyści z oszczędzania. Zwykle, takie konto można również przekształcić w inny rodzaj konta osobistego po uzyskaniu przez dziecko określonego wieku.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konto osobiste
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Nowoczesne technologie a prawo

Wprowadzenie do prawa nowych technologii Prawo nowych technologii to dynamicznie rozwijają…