Banki komercyjne w Polsce dokładają wszelkich starań aby zagwarantować swoim klientom szybki i wygodny dostęp do wszystkich usług. Obecnie nie tylko otworzymy nowe konto bankowe przez Internet, ale bez wychodzenia z domu weźmiemy również bardzo dużą pożyczkę gotówkową. Zalety bankowości internetowej są niepodważalne. Wystarczy jedynie pamiętać o zachowaniu należytej ostrożności. Jak założyć konto bankowe przez Internet?

Pierwszym krokiem jest wybór banku

Pierwszym etapem na drodze uzyskania internetowego konta bankowego jest oczywiście wybór banku, który posiada najlepszą ofertę dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Warto poznać wszystkie funkcje danego konta oraz sprawdzić pełną tabelę ewentualnych opłat. Jeżeli nie mamy dostatecznie dużo czasu na sprawdzanie kilkunastu, różnych ofert, możemy skorzystać z porównywarek internetowych. W ten sposób szybko i wygodnie uzyskamy czytelne porównanie ofert najpopularniejszych banków w Polsce. Dzięki temu łatwo wybierzesz optymalną ofertę dla siebie.

Jak przebiega proces zakładania konta bankowego przez Internet?

Na stronie banku wybierzesz interesujący Cię produkt i przejdziesz do elektronicznego wniosku o otworzenie konta. Na początek należy podać niezbędne dane osobowe, a także numer i serię dowodu osobistego. Zawsze upewniajmy się, czy strona, na której jesteśmy, posiada certyfikat bezpiecznego szyfrowania naszych danych. Każdy bank posiada takowe zabezpieczenie. Możemy to sprawdzić zerkając na pasek adresu strony w przeglądarce internetowej.

Podane przez nas informacje muszą zostać zweryfikowane. Zawarcie umowy pomiędzy stronami można załatwić na dwa sposoby. Jeżeli posiadasz konto w innym banku, wystarczy dokonać przelew weryfikacyjny na podane konto bankowe. To błyskawiczny sposób, który sprawi, że po kilku minutach uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji swojego nowo otworzonego konta bankowego. Drugim wariantem jest usługa kurierska. Bank przesyła papierowe dokumenty. Podpisujemy je w obecności kuriera, odbieramy kartę płatniczą i od tego momentu cieszymy się pełnoprawnym kontem.

Ile trwa proces zakładania konta przez Internet?

Jeżeli potwierdzisz podane dane osobowe przelewem weryfikacyjnym, Twoje konto bankowe zyska wszystkie dostępne funkcje od razu po zaakceptowaniu wniosku przez bank. Cały proces zajmuje zaledwie kilkanaście minut! Po kilku dniach otrzymasz także kartę płatniczą. Jeżeli potwierdzamy nasze dane za pośrednictwem usługi kurierskiej, nasze konto bankowe zyska wszystkie dostępne możliwości po dostarczeniu podpisanych dokumentów do banku przez firmę kurierską.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Walka z Mrówkami Faraona we Wrocławiu: DDD Serwis Ekspertem

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem…