W dobie bankowości internetowej wizyty w oddziale banku stały się rzadkością zarezerwowaną zwykle do poważniejszych operacji finansowych. Uproszczone formalności sprawiają, że konto możemy założyć w kilkanaście minut bez wychodzenia z domu. Jednocześnie, cały proces jest niezwykle prosty i nie sprawi problemów osobom, które nie są biegłe w kwestiach informatyki. Jako dowód, pokazujemy jak założyć konto bankowe przez Internet w PKO Banku Polskim.

Na początek przygotuj swój dowód osobisty. Informacje na nim zawarte będą potrzebne w procesie składania wniosku internetowego. Musisz także zdecydować, w jaki sposób chcesz złożyć wniosek online. Możesz tego dokonać na dwa sposoby: W serwisie internetowym bankowości elektronicznej iPKO lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej na Twoim smartfonie lub tablecie.

Informacje potrzebne do założenia konta w banku

Pierwszym krokiem jest oczywiście wypełnienie wniosku. Należy podać swoje dane osobowe, imię i nazwisko panieńskie matki, PESEL, serię i numer dowodu osobistego, numer telefonu, email oraz adres zamieszkania. Jeśli konto będzie współdzielone między dwoma osobami, należy także podać dokładne dane osoby, która ma posiadać uprawnienia do konta. Jeśli jesteś rodzicem i zakładasz konto dla osoby niepełnoletniej, Twoje dane również są potrzebne. Jako dokument potwierdzający możesz wykorzystać legitymację szkolną.

Po zatwierdzeniu wniosku otrzymasz potwierdzenie oraz numer klienta, który pozwoli Ci zalogować się do bankowości internetowej iPKO. W ten sposób możesz aktywować swoje konto. Oczywiście w tym miejscu czeka Cię również ustanowienie zabezpieczeń konta. Chodzi oczywiście o sposoby autoryzacji przelewu oraz ewentualne powiadomienia o zalogowaniu się do systemu iPKO. W ten sposób zagwarantujesz swoim pieniądzom większe bezpieczeństwo.

Kiedy otrzymasz kartę płatniczą?

Wypełniając wniosek online możesz oczywiście zaznaczyć czy interesuje Cię wydanie karty płatniczej do konta. Karta zostanie dostarczona pod wskazany adres wraz z umową, którą przywiezie do Ciebie kurier. W obecności kuriera należy podpisać umowę w zaznaczonych miejscach. Na koniec otrzymasz świeżo wyrobioną kartę płatniczą wraz z plikiem dokumentów. Znajdziesz w nich standardowy PIN przypisany do Twojej karty. Możesz go oczywiście zmienić. W tym celu należy zalogować się do systemu iPKO, wybrać opcję zmiany PIN-u i ustanowić nowy kod. To już wszystko co musisz wiedzieć przed założeniem konta bankowego przez Internet w Banku PKO.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konto osobiste
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czym zajmuje się broker kredytowy i kiedy powinieneś skorzystać z jego pomocy

Pośrednik kredytowy może znacznie ułatwić wyszukiwanie korzystnego kredytu hipotecznego dl…