Kredyt na zakup auta często jest ostatnią deską ratunku, gdy interesujący nas model przekracza nasze aktualne możliwości finansowe. Jednocześnie nie wyobrażamy sobie by nie kupić wymarzonego przez nas samochodu. Decyzja zapadła. Nowe auto wymaga pożyczki w banku. Wielu kredytobiorców stanie teraz przed dylematem: Wybrać kredyt gotówkowy czy specjalistyczny? Sprawdźmy, czym jest kredyt samochodowy i jak to działa?

Kredyt specjalistyczny to pożyczka na konkretny cel czyli w tym przypadku na zakup nowego auta. W odróżnieniu od pożyczki gotówkowej wiąże się z większą liczbą formalności. Jego ogromną zaletą często są jednak atrakcyjne warunki, które znacznie obniżą całkowity koszt kredytu. Czy warto zatem zdecydować się na ten rodzaj finansowania? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Kredyt samochodowy – jak to działa w praktyce?

Jakie korzyści przynosi nam kredyt samochodowy?

Zakupione przez nas auto może zostać uznane przez bank jako dodatkowe zabezpieczenie kredytu. W związku z tym, warunki finansowania będą korzystniejsze niż w przypadku pożyczki gotówkowej. Taki przywilej wiąże się jednak z kilkoma istotnymi ograniczeniami. A mianowicie, bank musi znać konkretną markę i model auta jakie chcemy kupić wraz z wersją wyposażenia. To konieczne by określić wartość samochodu i tym samym, wartość zabezpieczenia. Decydując się na kredyt samochodowy musimy być zatem zdecydowani na konkretny pojazd.

W przypadku kredytów specjalistycznych zawsze trzeba liczyć się z większą liczbą formalności. Podobnie jest z kredytem samochodowym, ale tylko wtedy, gdy staramy się o niego w banku. Kwestie kredytu możemy również załatwić u dealera samochodowego. Wtedy często wystarczy nam tylko dowód osobisty. Resztą formalności w naszym imieniu zajmie się dealer. Należy pamiętać, że środki uzyskane z kredytu samochodowego mogą być przeznaczone wyłącznie na zakup auta. Pieniędzy tych nie możemy użyć np. w celu wykupienia ubezpieczenia OC/AC.

Jak działa kredyt samochodowy jednoratowy?

Jeżeli interesuje Cię zakup nowego auta prosto z salonu, ciekawą opcją jest kredyt jednoratowy. Pozwala on rozdzielić płatność w systemie 50 na 50. Połowę kwoty należy zapłacić przy zakupie auta, a drugą część po upływie jakiegoś czasu, zwykle 12 miesięcy. Choć jest to wymagający sposób finansowania, to wiąże się z ogromnym atutem – nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Druga rata nie jest oprocentowana, dzięki czemu, płacimy tyle ile wynosi wartość samochodu.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Nowoczesne technologie a prawo

Wprowadzenie do prawa nowych technologii Prawo nowych technologii to dynamicznie rozwijają…