Zanim bank podejmie decyzje o udzieleniu kredytu, najpierw, bardzo szczegółowo określi naszą zdolność kredytową. W tym celu zweryfikuje historię BIK, sprawdzi bazy dłużników, a także zweryfikuje zaświadczenie o zarobkach. To właśnie trzeci aspekt dla wielu osób stanowi przeszkodę nie do przejścia. Jak się okazuje, zaświadczenie o zarobkach może się okazać zbędne gdy planujemy wziąć kredyt samochodowy na oświadczenie.

Uproszczona procedura kredytowa

Zaświadczenie o zarobkach to często zbędne formalności. Może je wydać jedynie nasz pracodawca. W tym celu, to my musimy poświęcić czas aby zdobyć wymagany papierek. Oświadczenie o zarobkach stanowi formę uproszczonej procedury kredytowej. Kredytobiorca sam określa swoje miesięczne dochody, a także koszty życia. Następnie składa oświadczenie wraz z wnioskiem o kredyt. Zweryfikowanie informacji zawartych w oświadczeniu leży teraz po stronie naszego banku. W ten sposób ograniczamy formalności i przyspieszamy procedurę kredytową.

Zaświadczenie o zarobkach nie jest konieczne

Coraz więcej banków honoruje także inne formy zaświadczenia o zarobkach, niekoniecznie dokument wydany przez pracodawcę. Dokumentem zastępczym może być rozliczenie podatkowe PIT za ubiegły okres rozliczeniowy, a także wyciąg z banku prezentujący stałe i cykliczne dochody. Bardzo często, oświadczenie o zarobkach złożone przez kredytobiorcę może być zweryfikowane właśnie na podstawie dwóch powyższych dokumentów.

Kiedy oświadczenie nie wystarczy do otrzymania kredytu?

Wiele osób mylnie interpretuje kredyt samochodowy na oświadczenie z brakiem konieczności potwierdzenia swoich realnych dochodów. Pamiętajmy, że informacje przedstawione w oświadczeniu zostaną zweryfikowane przez bank. Fałszywe dane podpisane przez kredytobiorcę mogą pociągnąć za sobą poważne konsekwencje prawne. Kredyt na oświadczenie to jedynie forma uproszczenia formalności, tak aby kredytobiorca mógł w możliwie jak najkrótszym czasie sfinalizować umowę. A zatem, brak rzeczywistych dochodów przekreśla szansę na otrzymanie kredytu na oświadczenie.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykrywanie, poszukiwanie, śledzenie

Usługi detektywistyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością, co jest zupełnie z…