Zanim bank podejmie decyzje o udzieleniu kredytu, najpierw, bardzo szczegółowo określi naszą zdolność kredytową. W tym celu zweryfikuje historię BIK, sprawdzi bazy dłużników, a także zweryfikuje zaświadczenie o zarobkach. To właśnie trzeci aspekt dla wielu osób stanowi przeszkodę nie do przejścia. Jak się okazuje, zaświadczenie o zarobkach może się okazać zbędne gdy planujemy wziąć kredyt samochodowy na oświadczenie.

Uproszczona procedura kredytowa

Zaświadczenie o zarobkach to często zbędne formalności. Może je wydać jedynie nasz pracodawca. W tym celu, to my musimy poświęcić czas aby zdobyć wymagany papierek. Oświadczenie o zarobkach stanowi formę uproszczonej procedury kredytowej. Kredytobiorca sam określa swoje miesięczne dochody, a także koszty życia. Następnie składa oświadczenie wraz z wnioskiem o kredyt. Zweryfikowanie informacji zawartych w oświadczeniu leży teraz po stronie naszego banku. W ten sposób ograniczamy formalności i przyspieszamy procedurę kredytową.

Zaświadczenie o zarobkach nie jest konieczne

Coraz więcej banków honoruje także inne formy zaświadczenia o zarobkach, niekoniecznie dokument wydany przez pracodawcę. Dokumentem zastępczym może być rozliczenie podatkowe PIT za ubiegły okres rozliczeniowy, a także wyciąg z banku prezentujący stałe i cykliczne dochody. Bardzo często, oświadczenie o zarobkach złożone przez kredytobiorcę może być zweryfikowane właśnie na podstawie dwóch powyższych dokumentów.

Kiedy oświadczenie nie wystarczy do otrzymania kredytu?

Wiele osób mylnie interpretuje kredyt samochodowy na oświadczenie z brakiem konieczności potwierdzenia swoich realnych dochodów. Pamiętajmy, że informacje przedstawione w oświadczeniu zostaną zweryfikowane przez bank. Fałszywe dane podpisane przez kredytobiorcę mogą pociągnąć za sobą poważne konsekwencje prawne. Kredyt na oświadczenie to jedynie forma uproszczenia formalności, tak aby kredytobiorca mógł w możliwie jak najkrótszym czasie sfinalizować umowę. A zatem, brak rzeczywistych dochodów przekreśla szansę na otrzymanie kredytu na oświadczenie.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykorzystaj w swojej pracy doskonałe obuwie robocze

Poprzez wykorzystanie najlepszego obuwia roboczego w swojej pracy chronisz siebie, nie mus…