Początki działalności gospodarczej rzadko są usłane różami. Niestabilne dochody w połączeniu z wieloma kosztami początkowymi sprawiają, że pierwsze miesiące firmy należą do szczególnie trudnych. A zatem, kredyt samochodowy dla nowych firm nie zawsze jest chętnie przyznawany przez banki. O ile jeszcze kilka lat temu było to praktycznie niemożliwe, o tyle teraz, nowe firmy mają większą szansę na otrzymanie korzystnego kredytu na zakup samochodu.

Kilka lat temu banki wymagały od nowych firm wykazania dochodów, poręczenia majątkowego lub innej formy zabezpieczenia. Gdy działalność gospodarcza jest prowadzona od kilku miesięcy, nie ma możliwości aby spełnić tak restrykcyjne wymagania. Jedyną deską ratunku dla wielu przedsiębiorców były dofinansowania z różnych programów wspierających prowadzenie własnej firmy. Jak sprawa wygląda obecnie? Czy dzisiaj kredyt samochodowy dla nowych firm jest możliwy?

Banki otwarte na młode firmy

W ostatnich latach na rynku doszło do wielu istotnych zmian, które poprawiły sytuację nowych firm i przedsiębiorców. Przede wszystkim, pojawiło się więcej banków skierowanych właśnie na współpracę z przedsiębiorcami. To oczywiście zadziałało lawinowo i sprawiło, że większe banki nie chciały być gorsze i nieco złagodziły swoje wymagania. Ponadto, instytucje publiczne zaczęły aktywniej wspierać młode firmy. Efektem działań jest chociażby program poręczeń JEREMIE lub możliwość uzyskania gwarancji ze strony Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego jako zabezpieczenie kredytu.

Kredyt samochodowy czy gotówkowy?

W przypadku młodych firm zdecydowanie należy nastawiać się na kredyt gotówkowy. Kredyt samochodowy wiąże się ze zbyt dużą liczbą formalności i restrykcyjnych wymogów. Szansa na jego uzyskanie przez firmę bez stałych i wysokich dochodów jest raczej nikła. Gdzie udać się po pożyczkę gotówkową dla nowych firm na dowolny cel? Najlepiej do banków zajmujących się obsługą przedsiębiorców. Dobrymi propozycjami jest FM Bank, a także Idea Bank. Niemniej jednak warto sprawdzić oferty innych banków, ponieważ produkt w postaci kredytu dla nowej firmy jest coraz częstszym zjawiskiem. A konkurencyjność poprawia warunki dla kredytobiorców.

Za sprawą pożyczki gotówkowej dla nowej firmy możemy uzyskać nawet 350 tysięcy złotych kredytu na rozwój działalności. Decydując się na zakup auta, warto pamiętać, że możemy go zarejestrować jako środek trwały, dzięki czemu możliwe będzie odliczenie od podatku kosztów koniecznych do uzyskania przychodu przez firmę, tzw.: amortyzacja pojazdu należącego do firmy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…