Gdy nasze myśli wędrują już ku nowemu autu, pragniemy jak najszybciej wypróbować jego możliwości. Chcemy, aby procedury kredytowe przebiegły szybko i bez problemów. Wniosek o kredyt często kojarzy nam się z długotrwałym procesem weryfikacji, formalnościami oraz czasem oczekiwania. A gdyby tak skrócić wszystkie procedury? Czy możemy otrzymać kredyt samochodowy na dowód osobisty?

Czy kredyt samochodowy na dowód jest możliwy?

Jak się okazuje, jak najbardziej. Niektóre banki proponują tak uproszczoną procedurę. W tej sytuacji pojawia się jednak kilka ograniczeń. Przede wszystkim, musimy być stałym klientem danego banku i posiadać tu konto bankowe przez co najmniej trzy miesiące. W tej sytuacji, bank jest w stanie zweryfikować nasze dochody i przyznać kredyt wyłącznie na dowód. Pozostaje jednak kwestia, czy rzeczywiście otrzymamy specjalistyczny kredyt samochodowy?

O ile w przypadku kredytu gotówkowego formalności na dowód nie stanowią żadnego problemu, o tyle w przypadku pożyczki na samochód jest nieco inaczej. Decydując się na ten sposób finansowania często otrzymamy możliwość włączenia zakupionego auta jako dodatkowego zabezpieczenia kredytu. W zamian otrzymamy korzystniejsze warunki spłaty. W tej sytuacji potrzebne są jednak dodatkowe dokumenty i formalności. A zatem, otrzymamy kredyt samochodowy na dowód, ale często w ten sposób ograniczymy pełną ofertę banku, która mogłaby być dla nas korzystniejsza.

Kredyt u dealera samochodowego

Osoby kupujące pojazd bezpośrednio od dealera, będą mogły zdecydować się na uproszczoną procedurą kredytową. W tej sytuacji rzeczywiście wystarczy nam jedynie dowód osobisty. Dodatkowym wymogiem może być ewentualnie wyciąg z konta bankowego. Dealer przedstawi nam ofertę banku i zaproponuje korzystne zniżki wynikające z takiej formy kredytowania. Składając podpis uprawniamy salon samochodowy do załatwienia reszty formalności w naszym imieniu. My natomiast stajemy się pełnoprawnym właścicielem naszego wymarzonego samochodu. Z tego względu, kredyt u dealera cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców.

Warto także wspomnieć, że osoby decydujące się na kredyt u dealera mogą skorzystać z ciekawej oferty kredytu jednoratowego. Polega to na rozdzieleniu płatności za nowe auto na dwie części. Pierwszą połowę płacimy przy zakupie samochodu, drugą po upływie ustalonego okresu czasu, najczęściej 12 miesięcy. Choć jest to dosyć wymagająca forma kredytu, korzyści są oczywiste. Druga rata nie jest oprocentowana, a zatem nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Pożądane samochody sportowe – wynajem z pasją

Początek przygody z pożądanymi samochodami sportowymi Jazda samochodem sportowym to marzen…