Tani kredyt z całą pewnością poprawi naszą satysfakcję z zakupu nowego samochodu. Decydując się na ten kredyt musimy poświęcić czas potrzebny na przeanalizowanie ofert oraz znalezienie najlepszej z nich. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę gdy przychodzi czas na porównanie kredytów samochodowych? Sprawdźmy co zrobić by uzyskać najtańszy kredyt na zakup auta.

Marża i wysokość prowizji

Przeglądając oferty różnych banków, należy spoglądać na marże oraz wysokość prowizji. Oba te czynniki zasilają wskaźnik RRSO, który decyduje o całkowitej kwocie jaką będziemy musieli spłacić. Czasami, same cyferki nie mówią nam wszystkiego na temat danej oferty. Nic nie szkodzi. Z pomocą przyjdzie nam bowiem porównywarka kredytów samochodowych.

Koniecznie skorzystajmy z neutralnej strony nie związanej z żadnym bankiem. Znajdziemy tam kalkulator kredytu, w którym należy wpisać kwotę jaką chcemy pożyczyć, a także okres spłaty. Porównywarka przygotuje nam spis dostępnych ofert uwzględniając takie kryteria jak: oprocentowanie, RRSO, prowizję, wysokość miesięcznej raty, a także całkowitą kwotę do spłacenia. W ten oto sposób wszystkie informacje będą przejrzyste. To jednak nie wszystko co musimy zrobić, aby odnaleźć najatrakcyjniejszą ofertę kredytu samochodowego.

Porównanie ofert – na co zwrócić uwagę?

Porównywarka kredytów samochodowych nie bierze pod uwagę kilku ważnych czynników. Pierwszym z nich jest ubezpieczenie kredytu, którego dodatkowo mogą wymagać niektóre banki. To oczywiście może istotnie wpłynąć na łączny koszt spłaty. Na szczęście, zdecydowana większość banków w przypadku kredytu samochodowego jako dodatkowe zabezpieczanie potraktuje nasz samochód nie wymagając wykupu ubezpieczenia naszej pożyczki.

Należy także sprawdzić, czy bank obliguje nas do wykupienia ubezpieczenia AC. Autocasco jak wiadomo nie należy w naszym kraju do najtańszych. Szczególnie gdy ubezpieczamy drogi samochód. I tak oto, wymagane ubezpieczenie może znacznie zwiększyć wydatek w parze z kosztami kredytu. Dlatego zwróćmy uwagę także na ten istotny czynnik.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykrywanie, poszukiwanie, śledzenie

Usługi detektywistyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością, co jest zupełnie z…