Osoby decydujące się na zakup nowego auta wprost z salonu stają przed następującym dylematem: Wybrać kredyt samochodowy u dealera czy w banku? Jak się okazuje, pierwsza opcja może nieść ze sobą szereg korzyści w postaci: tańszych kosztów, mniejszej liczby formalności oraz szybszego sformalizowania transakcji. Jak wygląda procedura przyznawania kredytu samochodowego u dealera?

Korzystniejsza oferta dla klientów

Decydując się na kredyt samochodowy u dealera możemy liczyć na znacznie tańsze koszty jakie przyjdzie nam ponieść. Salon samochodowy ma podpisaną umowę z bankiem, a na współpracy dwóch stron korzystają wszystkie zainteresowane strony. Bank może liczyć na przypływ nowych klientów, klient na niższe koszty finansowania, a salon samochodowy na prowizje wynikające ze znalezienia kredytobiorcy. Z tego względu, osoba załatwiająca wszystkie formalności kredytowe bezpośrednio u dealera może liczyć na atrakcyjne zniżki i dodatkowe profity.

U dealera pójdzie szybciej

Procedura przyznania kredytu samochodowego w banku często wiąże się z szeregiem formalności. A my przecież chcemy już zasiąść za kierownicę pachnącego nowością auta i cieszyć się zakupem. Zdają sobie z tego sprawę dealerzy, którzy kwestię formalności wezmą na siebie. Wszystko przebiega zgodnie z procedurą uproszczoną, w której wystarczy nam dowód osobisty. Czasami potrzebne będzie także oświadczenie o dochodach, ale większość banków zadowoli wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Resztę formalności załatwia za nas dealer. My natomiast możemy w pełni cieszyć się nowo zakupionym autem.

Warto również wspomnieć, że kredyt samochodowy u dealera to jedyny sposób by skorzystać z oferty tzw. kredytu jednoratowego określanego także 50 na 50. Jego działanie jest bardzo proste. Połowę kwoty auta płacimy przy zakupie, drugą połowę, po pewnym odstępie czasowym, zwykle po roku. Brak oprocentowania i prowizji sprawia, że nie ponosimy żadnych kosztów kredytu.

Jakie wady ma kredyt u dealera?

Załatwiając formalności u dealera samochodowego nie zawsze mamy możliwość wyboru oferty interesującego nas banku. Salon często współpracuje tylko z jednym bankiem, przez co klient nie ma możliwości podpisania umowy z innym kredytodawcą. Co więcej, kredyt samochodowy często obliguje nas do dodatkowych działań, np. do wykupienia polisy AC. Tego nie sfinansuje oczywiście otrzymany kredyt. W tej sytuacji lepszym rozwiązaniem czasem okazuje się zwykły kredyt gotówkowy, którego nie załatwimy bezpośrednio u dealera.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Usługi kompetentnego stomatologa

Dzisiaj znacznie łatwiej będzie nam zaradzić komplikacjom w sferze dotyczącej problemów z …