Planujesz w najbliższym czasie zmienić samochód, ale interesujące Cię modele są zbyt drogie? Rozwiązaniem może być kredyt samochodowy, który sfinansuje zakup zarówno auta używanego, jak również nowego. Aby wybrać najlepszą ofertę, warto skorzystać z pomocy jaką oferuje nam kalkulator kredytu samochodowego. To proste narzędzie porówna dla nas kilka ofert oraz w przejrzysty sposób przedstawi nam warunki dostępne w różnych bankach.

Jaki kalkulator kredytu samochodowego wybrać?

Pamiętajmy, że kalkulator kredytu jest dostępny zarówno na stronach banków jak również w niezależnych serwisach finansowych. Warto wybrać drugą opcję, ponieważ tu uzyskamy od razu porównanie ofert z wielu banków. Znalezienie odpowiedniego narzędzia nie jest trudne. Pod hasłem kredyt samochodowy kalkulator z pewnością znajdziemy niezależne narzędzie, które nie stanowi prezentacji oferty tylko jednego banku.

Dlaczego warto sięgnąć po pomoc kalkulatora kredytu?

O tym, czy dana oferta kredytu jest atrakcyjna decyduje kilka czynników: Oprocentowanie nominalne, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), a także prowizja. Pierwszy ze wskaźników jest chętnie prezentowany i reklamowany przez banki. Ale o łącznym koszcie finansowania w głównej mierze decydują dwa pozostałe czynniki. Kalkulator kredytu samochodowego informuje nas o łącznym koszcie kredytu biorąc pod uwagę wszystkie składowe. Dzięki temu, łatwo możemy ocenić, jaka oferta okaże się dla nas najlepsza.

Czy kredyt samochodowy jest najlepszą opcją?

Często można się spotkać z opinią, że w przypadku aut używanych lepiej zdecydować się na kredyt gotówkowy. Bardzo często po zakupie samochodu okaże się, że czekają nas niezbędne naprawy. Środki uzyskane z kredytu samochodowego możemy przeznaczyć jedynie na zakup konkretnego auta. W przypadku pożyczki gotówkowej, możemy sfinansować zarówno zakup samochodu, jak również ubezpieczanie OC/AC, a także konieczne naprawy. To sprawia, że kredyt gotówkowy może być lepszą opcją gdy planujemy zakup pojazdu używanego.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Walka z Mrówkami Faraona we Wrocławiu: DDD Serwis Ekspertem

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem…