W Polsce wciąż przeważa trend kupowania starszych aut. Wielu ludzi nie stać po prostu na „nówkę” z salonu lub kilkuletni model wciąż utrzymujący wysoką cenę. Jeśli koniecznie zależy nam na zakupie nowego auta, rozwiązaniem może być pożyczka. Jednak aby nie stracić zbyt dużo na kosztach kredytu, warto dokładnie przeanalizować kilka ofert z różnych banków. Jak uzyskać najtańszy kredyt samochodowy?

Najważniejszy wskaźnik czyli RRSO

Podstawowym kryterium wpływającym na koszt kredytu jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania czyli wskaźnik RRSO. W odróżnieniu od oprocentowania nominalnego, RRSO uwzględnia prowizje oraz inne dodatkowe opłaty wynikające z podjęcia pożyczki. To częsta pułapka, na którą nabiera się duża liczba kredytobiorców. Wybierają oni niską marżę nie uwzględniając prowizji. I nagle okazuje się, że łączna kwota kredytu jest dużo droższa niż w banku wyższym oprocentowaniem nominalnym. Dlatego zawsze zerkajmy głównie na wskaźnik RRSO!

Dodatkowe opłaty przy kredycie samochodowym

Jeżeli zdecydowałeś się na kredyt samochodowy, musisz znać konkretną markę oraz model auta jaki chcesz kupić, a także wersję wyposażenia. Jest to potrzebne aby bank ocenił wartość samochodu i potraktował go jako dodatkowe zabezpieczenie kredytu. Dzięki temu, koszty kredytu na auto mogą być niższe niż w przypadku pożyczki gotówkowej. W umowie o kredyt sprawdźmy, czy jesteśmy zobligowani do wykupienia ubezpieczenia AC. Co prawda, nie jest to jeden z kosztów kredytu, ale wysokie ubezpieczenie może być kolejnym sporym wydatkiem.

Jak obniżyć koszty kredytu samochodowego?

Przede wszystkim przestudiujmy oferty wszystkich banków. Zerknijmy także na promocje, ponieważ zdarza się, że w niektórych bankach, jako nowi klienci, możemy otrzymać atrakcyjniejsze warunki kredytu. Rozważmy także opcje wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kredytu. Z pozoru oznacza to automatycznie większe koszty, ale czasami, ubezpieczenie obniża prowizje i suma summarum wpływa na obniżenie kosztów. Kierując się powyższymi wskazówkami bez trudu wybierzemy najtańszy kredyt samochodowy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Usługi kompetentnego stomatologa

Dzisiaj znacznie łatwiej będzie nam zaradzić komplikacjom w sferze dotyczącej problemów z …