Gdy brakuje nam gotówki, w zakupie wymarzonego auta może nam pomóc korzystny kredyt samochodowy. Aby jego koszty były jak najniższe, warto jednak sprawdzić oferty wielu banków i zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych aspektów. W ten sposób, wybrana forma finansowania będzie nam oferować najkorzystniejsze warunki dostosowane do naszych potrzeb. A zatem, wybieramy kredyt samochodowy – który bank wybrać?

Porównywarka kredytów samochodowych

Aby lepiej rozeznać się w sytuacji, warto skorzystać z pomocy porównywarki kredytów. Są one dostępne w wielu serwisach internetowych. Wystarczy wpisać interesującą nas kwotę pożyczki, a także dogodny termin spłaty. Uzyskamy porównanie wielu ofert z uwzględnieniem RRSO, prowizji, wysokości miesięcznej raty oraz całkowitej kwoty do spłaty. To wygodny sposób, który pozwoli nam zaoszczędzić nieco czasu na sprawdzaniu ofert w poszczególnych bankach. Gdy wybierzemy już interesującą nas ofertę, warto sprawdzić kilka istotnych wymogów.

Niższe koszty kredytu a zabezpieczenie

Wiele ofert kredytów samochodowych automatycznie uwzględnia, że samochód będzie dodatkowym zabezpieczeniem kredytu. Dzięki temu, koszty stają się znacznie niższe. W praktyce, bank jest jednak współwłaścicielem pojazdu i posiada prawo czasowego przywłaszczenia na zabezpieczenie, jeżeli pojawią się problemy ze spłatą kredytu. Ponadto, karta pojazdu pozostaje po stronie banku, przez co oczywiście nie możemy sprzedać samochodu przed spłaceniem ostatniej raty. Często, dodatkowym zabezpieczeniem ze strony banku będzie także wymóg wykupienia przez właściciela droższej polisy ubezpieczeniowej AC. A to wpłynie na poniesione przez nas koszty.

Możemy oczywiście zrezygnować z opcji zabezpieczenia. Wtedy jednak, oferta kredytu może prezentować nieco gorsze warunki. Wymogiem może być także konieczność dodatkowego ubezpieczenia finansowego kredytu. Zaletą jest jednak to, że w momencie zakupu auta stajemy się jego jedynym i pełnoprawnym właścicielem.

A może kredyt gotówkowy?

Nie wszystkie banki mają w swojej ofercie kredyt samochodowy. Ze względu na dużą liczbę formalności, wiele banków udziela na zakup auta zwykłej pożyczki gotówkowej. Taka opcja daje nam większą swobodę operowania gotówką. Nie musimy być zdecydowani na konkretny model auta tak jak w przypadku kredytu samochodowego. Oczywiście, kredyt gotówkowy może nie prezentować tak korzystnej oferty jak kredyt specjalistyczny. Niemniej jednak, przy wyborze najlepszego banku warto wziąć pod uwagę także pożyczki gotówkowe.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Pożądane samochody sportowe – wynajem z pasją

Początek przygody z pożądanymi samochodami sportowymi Jazda samochodem sportowym to marzen…