Nadszedł czas gdy w końcu pomyśleliśmy o zmianie samochodu na nowy. Przeglądając różne oferty wpadł nam w oko szczególnie jeden model, który chcemy koniecznie nabyć. Przeszkodą jest niestety niedostateczna ilość gotówki. Ale od czego są banki? Nasze nowe auto możemy kupić z korzystnym kredytem. Aby znaleźć najlepsza ofertę z najniższym oprocentowaniem, z pomocą przychodzi nam kalkulator kredyt samochodowy.

Porównanie kredytów na samochód

Jaki kredyt jest dla nas najkorzystniejszy? Z reguły przede wszystkim myślimy o najniższym oprocentowaniu, lecz nie zawsze jest to prawda. Decydując się na kredyt musimy się również liczyć z prowizją bankową. Zazwyczaj jest to kilka procent wartości kredytu. Zdarzają się również sytuacje, w których bank rezygnuje z prowizji w zamian za wyższe oprocentowanie. Biorąc pod uwagę korzystność oferty musimy zatem wziąć pod uwagę zarówno wysokość prowizji, jak również oprocentowanie. Kalkulator kredytu samochodowego jest w tym bardzo pomocny.

Jak skorzystać z pomocy kalkulatora kredytu?

To bardzo proste. Wystarczy wpisać interesującą nas wartość kredytu, a także okres spłaty. Jeśli nie korzystamy z kalkulatora na stronie konkretnego banku, ale na niezależnej stronie internetowej, ukażą nam się różne oferty uwzględniające: Oprocentowanie, RRSO, prowizję, łączną kwotę do spłaty, a także wysokość miesięcznej raty. W ten sposób jak bardzo szybko będziemy mogli porównać oferty i wybrać najlepszą. Pamiętajmy jednak, że informacje dostępne w kalkulatorach często mogą nie być do końca zgodne z prawdziwą ofertą. Aby się upewnić, czy dana oferta rzeczywiście wygląda tak w praktyce, skonsultujmy się z pracownikiem banku.

Na co możemy przeznaczyć kredyt samochodowy?

Pamiętajmy, że kredyt samochodowy pokrywa wyłącznie koszty pozyskania auta. Nie możemy więc wykorzystać otrzymanej gotówki na dodatkowe opłaty w postaci ubezpieczenia czy prowizji skarbowej. Taką możliwość daje natomiast nowoczesny kredyt motoryzacyjny.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Nowoczesne technologie a prawo

Wprowadzenie do prawa nowych technologii Prawo nowych technologii to dynamicznie rozwijają…