Decydując się na zakup nowego auta od dealera samochodowego, możemy wybrać miejsce, w którym będziemy ubiegać się o kredyt. Możemy tradycyjnie załatwić wszystkie formalności w banku, lub zdecydować się na wygodniejszą opcję u dealera. Gdzie kredyt samochodowy zaoferuje nam niższe koszty oraz atrakcyjniejsze warunki spłaty?

Kredyt samochodowy u dealera

Procedura przyznawania kredytu samochodowego często wymaga załatwienia wielu formalności. W sytuacji gdy marzymy już o przejażdżce naszym nowym autem, pragniemy wszystko załatwić jak najszybciej. W tej sytuacji, korzystnym rozwiązanie może być kredyt u dealera. W praktyce, salon samochodowy posiada podpisaną umowę z konkretnym bankiem, dzięki czemu, wszystkie ze stron mogą liczyć na płynące z tego porozumienia korzyści.

Formalności u dealera często ograniczają się do posiadania dowodu osobistego oraz ewentualnie wyciągu z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy. Spisujemy najważniejsze informacje, poznajemy pełną ofertę kredytu i składamy podpis. Resztę formalności z bankiem, w naszym imieniu, załatwia dealer. My natomiast możemy cieszyć się nowym zakupem. Co więcej, takie rozwiązanie często wiąże się z otrzymaniem korzystnej zniżki. Możemy także wybrać lepszy pakiet ubezpieczenia. Wady? Często jesteśmy ograniczeni do oferty konkretnego banku.

Kredyt samochodowy w banku

Być może oferta kredytu przedstawiona przez bank współpracujący z dealerem samochodowym nie spełnia naszych oczekiwań. Liczymy na nieco korzystniejsze warunki i dlatego postanawiamy samodzielnie załatwić wszystkie formalności i wybrać najlepszy bank. Większą swobodę działania otrzymamy kosztem większej ilości czasu jaki musimy poświęcić na procedury kredytowe.

Pamiętajmy, że bank często proponuje włączenie kupionego pojazdu jako dodatkowe zabezpieczenie kredytu. Dzięki temu, łączne koszty finansowania mogą być mniejsze. Aby jednak podpisać taką umowę, musimy znać konkretną markę, model i wersję wyposażenia samochodu jaki chcemy kupić. Często niezbędne będą także dodatkowe dokumenty, a to może stanowić przeszkodę w przypadku gdy kupujemy auto używane.

Decydując się na załatwianie formalności w banku możemy jednak zrezygnować z kredytu samochodowego, a zamiast niego ubiegać się o kredyt gotówkowy. Taka opcja daje nam największą swobodę. Otrzymaną gotówkę możemy przeznaczyć na dowolny zakup, a także na dodatkowe koszty takie jak np. rejestracja, prowizja skarbowa czy ubezpieczenie OC/AC. W tej sytuacji nie otrzymamy jednak żadnych zniżek, a koszt takiego kredytu może być wyższy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…