W Polsce od wielu lat dominuje trend do kupowania samochodów używanych. Wiele osób nie może sobie po prostu pozwolić na zakup nowego auta, a kredyt samochodowy nie wchodzi w grę. Często jest to wina negatywnej historii w BIK oraz w KRD. Jeśli znaleźliśmy się w takiej sytuacji, wciąż możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Jak otrzymać kredyt samochodowy bez BIK i KRD?

Oczyszczanie historii w BIK i KRD

Zanim będziemy się ubiegać o kredyt samochodowy, zadbajmy o poprawienie naszej zdolności kredytowej. Uregulujmy wszystkie otwarte zobowiązania, spłaćmy limity na kartach kredytowych. Sprawdźmy także bazy KRD i BIG czy nie widnieją tam informacje o niespłaconych mandatach lub rachunkach. O ile możemy oczyścić niekorzystne informacje z baz dłużników, o tyle jest to niemożliwe w przypadku BIK (przed upływem pięciu lat). Nasze działania będą jednak widoczne dla banku, który może je potraktować jako symptom lepszej zdolności kredytowej w danym momencie. To być może umożliwi nam wzięcie kredytu na samochód pomimo negatywnych informacji w BIK i KRD.

Kredyt bez BIK w firmie pożyczkowej

Naszej historii w BIK i w bazach dłużników może nie sprawdzić firma pożyczkowa. Niektórzy pożyczkodawcy rzeczywiście udzielają pierwszej pożyczki bez większych formalności. Takie rozwiązanie ma swoje minusy. Oferta pożyczki bez BIK często uwzględnia niższe kwoty maksymalnie do 10-15 tysięcy złotych. Co więcej, niektóre firmy rzeczywiście nie sprawdzają historii BIK, ale zamiast tego, mogą się odwołać do następujących baz: BIG, KRD, ERIF.

Współkredytobiorca ostatnią deską ratunku

Ostatecznym rozwiązaniem może być kredyt wzięty do spółki ze współkredytobiorcą. Może to być osoba bliska lub osoba obca z czystą i korzystną historią w BIK i bazach dłużników. Bank sprawdzi zdolność kredytową obu osób, ale w podsumowaniu, może zdecydować się na udzielenie kredytu samochodowego. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek problemów ze spłatą, konsekwencje ponosimy zarówno my, jak również nasz współkredytobiorca.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Walka z Mrówkami Faraona we Wrocławiu: DDD Serwis Ekspertem

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twoje mieszkanie stało się ulubionym miejscem…