Zakup wymarzonego auta często jest problemem dla osób młodych, które dopiero układają swoje dorosłe życie. Często, podstawowym wymogiem uprawniającym nas do wzięcia kredytu na samochód jest zaświadczenie o dochodach, które może nam wystawić pracodawca. Czy istnieje sposób, który pozwoli ominąć tą formalność? Jak się okazuje, jak najbardziej. Istnieją banki, w których otrzymamy kredyt samochodowy bez zaświadczeń.

Zaświadczenie to nie to samo co oświadczenie

W ofertach niektórych banków przeczytamy, że możliwe jest otrzymanie kredytu bez zaświadczeń o dochodach. Zamiast tego, wystarczy nam oświadczenie. Różnica jest bardzo istotna. Zaświadczenie może nam wystawić jedynie nasz pracodawca. Z kolei oświadczenie spisujemy sami. Określamy w nim wielkość całego, miesięcznego dochodu, a także koszty utrzymania. Jest to tzw. uproszczona procedura kredytowa. Oczywiście w takim oświadczeniu nie możemy podać nieprawdziwych danych, ponieważ bank może we własnym zakresie zweryfikować te informacje u pracodawcy.

Inne formy zaświadczenia o dochodach

Niektóre banki dają nam możliwość przedstawiania innego zaświadczenia o dochodach. W tym celu możemy wykorzystać deklarację podatkową PIT lub wyciąg z konta osobistego w banku. Często są to wystarczające dokumenty do przyznania kredytu samochodowego. Jeżeli natomiast kredyt w banku jest dla nas opcją całkowicie niedostępną, rozwiązaniem mogą być firmy pozabankowe, które decydują się na przyznanie niższej pożyczki bez zaświadczeń i weryfikacji BIK.

Kredyt gotówkowy zamiast samochodowego

Na rynku nie spotkamy wielu banków, które zdecydują się na przyznanie kredytu samochodowego bez żadnych doświadczeń. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku kredytu gotówkowego! Ten jest przyznawany na dowolny cel i w mniejszych kwotach może być przyznany bez żadnych doświadczeń. Oczywiście dostępna kwota może być niewystarczająca na zakup wymarzonego auta, niemniej jednak, warto pamiętać, że istnieje opcja kredytu gotówkowego bez żadnych zaświadczeń.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt samochodowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…